Kategorie

Firany


  • Dostępność: Dostępny
  • Producent: Avaldihome
  • Cena: 150,00 zł
    • pomiar i doradztwo w domu klienta
  • Poleć produkt

FIRANY

Znane od pokoleń, najbardziej popularne dekoracje okienne, miały swoje lepsze i gorsze okresy. Zmieniały się i ewoluowały na przestrzeni lat i obecnie występuja w prostszych formach niz kiedyś. Duże zdobienia, gipiury i hafty odeszły w niepamięć ustepując miejsca lekkim batystom, zwiewnym muślinom i nowoczesnym siatkom. Firany dopelniają nasze wnętrza tworząc niepowtarzalny klimat, jednak oprócz funkcji dekoracyjnej ich podstawową rolą jest ochrona naszego domu przed wzrokiem przechodniów. Jak zatem wybrac firane aby była idealna do waszego wnetrza? Poniżej podpowiadamy o czym musicie pamietać.

1. Szerokość - firany zazwyczaj szyjemy na szerokość całego okna, a właściwie karnisza. Karnisz powinien wychodzić po ok 15-20cm za ramę okna z kazdej strony. Jeżeli chcemy okno optycznie powiekszyć możemy uszyć jeszcze szersze firany. Obecnie w ofercie posiadamy także grubsze tkaniny firanowe, które możemy potraktować jako dekoracyjne, wtedy wystarczy zeby miały szerokośc 70-80cm.

2. Długość - zastanawiając się nad długością firan musimy wiedzieć na jakiej wysokości będzie karnisz. Zazwyczaj montujemy go ok 15 cm nad wnęką okienną, ale im wyżej zawieszone firany tym pomieszczenie wydaje się wyższe, dlatego coraz bardziej popularne są szyny sufitowe. Proste, pasujące do każdego wnętrza, a przy tym praktyczne i prawie niewidoczne. Jeżeli w oknie wieszamy firany z zasłonami wtedy firany zazwyczaj wiszą 1-2 cm nad podłogą. Jeżeli firany są jedyną dekorację często opierają się o podłogę, wtedy dodajemy do długości od 5-15 cm

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SHOW ROOM'U W KATOWICACH!!!

UMÓW SIĘ NA POMIAR I DORADZTWO W SWOIM DOMU
501 607 552 (3)