Kategorie

Plisy


  • Dostępność: Na zamówienie-do 14 dni
  • Cena: 150,00 zł
    • pomiar i doradztwo w domu klienta
  • Poleć produkt

Plisa - Przesłona o Wielu Obliczach

Wszechstronna przesłona

Czy okno jest prostokątne, czy też trójkątne bądź owalne, czy w płaszczyźnie pionowej czy też okno dachowe - wykonana na miarę plisa sprosta niemal każdemu wyzwaniu architektonicznemu.

W pozycji złożonej plisa pozostaje niewidoczna na oknie, gdy jednak potrzebujemy właściwej atmosfery we wnętrzu lub chociażby lekkiego przyciemnienia, nasza plisa uwidacznia cały swój potencjał.

Ochrona przeciwsłoneczna

Połączenie wybranego modelu plisy z niezwykle bogatą ofertą materiałów pozwala nam na nieograniczone kształtowanie przestrzeni okiennej, a jednocześnie na swobodny wybór pomiędzy funkcjonalnością a dekoracyjnością.

Oferta materiałów od przeziernych aż po całkowicie zaciemniające (BLACKOUT) pozwala wyeliminować ryzyko zbytniego nasłonecznienia. Gwarantuje wysoki komfort przebywania we wnętrzach jak również pracy przy zróżnicowanym natężeniu oświetlenia słonecznego.

Ochrona przed spojrzeniami

Żadna inna przesłona przeciwsłoneczna nie jest tak elastyczna: plisę możemy zatrzymać w dowolnym położeniu. Co więcej, plisa posiada ruchomą rynnę górną i dolną, co pozwala na załonięcie dowolnego skrawka okna. Już nigdy więcej nie będziemy musieli uciekać przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz.

Regulacja światła

Plisę możemy dowolnie przesuwać. Ruchoma rynna górna i dolna w modelu tradycyjnym, montowanym do listwy przyszybowej, pozwalają na błyskawiczne reagowanie na zmieniające się warunki oświetlenia.

Model plis DUO, nazywany przez nas DZIEŃ-NOC to specjalne rozwiązanie dla osób poszukujących więcej niż osłony przeciwsłonecznej. Możliwość umieszczenia w jednym systemie dwóch plis pracujących niezależnie od siebie stwarza zupełnie nowe możliwości. Można na przykład zastosować w jednej plisie tkaninę zaciemniającą oraz przepuszczającą światło, można zastosować zupełnie odmienną kolorystykę jak również materiały o różnej przepuszczalności światła słonecznego. Tym samym regulacja światła wpadającego do naszych pomieszczeń stanie się przyjemnością.

Regulacja dopływu ciepła

Termoizolacja pozostawała do tej pory domeną na płaszczyźnie czysto budowlanej. Plisa łamie ten schemat - dzięki tkaninom plisowanym pokrytym dodatkową warstwą mamy możliwość regulowania dopływem ciepła lub zimna do naszych wnętrz.

Pomieszczenia o zwiększonej wilgotności

Istnieje wiele typów osłon przeciwsłonecznych, ale plisę wyróżnia również to, że nadaje się do zastosowania tam, gdzie inne osłony nie zdadzą egzaminu. Problemem jest albo brak odporności na wilgoć albo utrudnione czyszczenie tych osłon. Plisa natomiast sprawdzi się idealnie np. w łazienkach.

Uzyskujemy to dzięki tkaninom plisowanym odpornym na działanie wilgoci, dzięki zastosowaniu profili aluminiowych oraz pozostałych komponentów wykonanych z wysokogatunkowego tworzywa ABS.

Niezwykle funkcjonalna przesłona w oknie dachowym.

Niwelująca prześwity boczne prowadnica plisy zwiększa komfort przebywania we wnętrzach. Ten rodzaj plisy jest dla Ciebie, jeżeli chcesz, żeby Twoja plisa pracowała zamontowana bezpośrednio przy krawędzi ramy okiennej twojego okna. Dedykowana prowadnica systemowa przesłoni wszelkie prześwity boczne i przytrzyma materiał plisy we właściwym położeniu.

Dla osób rezygnujących z prowadnic dostępna jest opcja z prowadzeniem żyłkowym.

W oknie dachowym dostępna jest również opcja wykonania DUO - dwie niezależnie funkcjonujące plisy z różnymi materiałami.

Dekoracyjny design

Żaden inny system osłon przeciwsłoneczny nie występuje w tak szerokiej gamie kolorsytycznej kolorów lakieru i oklein drewnopodobnych.

Gdy połączymy je z paletą możliwości oferowanych przez same materiały, otrzymamy niezmiernie dużą ilość możliwości dekoracji.

Produkt na wymiar

Każda z naszych plis jest produktem wykonywanym na indywidualne zamówienie.

Mają znaczenie dla nas milimetrowe różnice w bliźniaczych na pierwszy rzut oka oknach. A to oznacza, że nasze osłony są idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.