Etapy współpracy

01 Spotkanie

Podczas pierwszego spotkania przedstawiamy dotychczas zrealizowane przez nas projekty funkcjonalne, koncepcyjne, a także możliwe, dedykowane rozwiązania. Na tym etapie przeprowadzamy również wywiad - jak funkcjonuje dana osoba, rodzina, czy pracownicy w firmie. Na podstawie uzyskanych informacji ustalamy wymagania projektowe. Po spotkaniu przesyłane jest podsumowanie, a po jego akceptacji zostaje przygotowana oferta.


02 Projekty funkcjonalne

Dalszym etapem jest przygotowanie dwóch rzutów funkcjonalnych, czyli ogólnych planów mieszkania, domu czy miejsca pracy. Przedstawiamy tam układ pomieszczeń, propozycje ich zmian, sposoby na zagospodarowanie przestrzeni, rozmieszczenia mebli i sprzętów.


03 Współtworzenie koncepcji wizualnej

Po zaakceptowaniu projektów funkcjonalnych przechodzimy do stworzenia koncepcji wizualnej. Na początku tworzymy wspólnego “moodboarda” - dobieramy kolory, preferowane meble, dodatki. W dalszej kolejności, przedstawiane są już konkretne propozycje materiałów, nowości rynkowe oraz możliwe, dedykowane rozwiązania. Klienci wybierają te produkty, które najbardziej pasują do ich preferencji. Efektem tych prac jest spójna lista wytycznych dotyczących wyposażenia, kolorystyki i materiałów, które będą wykorzystane przy tworzeniu koncepcji wnętrza.


04 Projekt koncepcyjny

Na podstawie wszystkich ustaleń odnośnie wybranych produktów, a także wcześniej zaakceptowanego rzutu funkcjonalnego, tworzymy projekty koncepcyjne. Są to wizualizacje wnętrz, które pozwalają klientom lepiej wyobrazić sobie ostateczny efekt. Z reguły przygotowujemy kilka takich propozycji.


05 Projekt budowlany

Na dalszym etapie, klienci otrzymują rysunki techniczne, w których znajdują się wytyczne dla wykonawców budowlanych różnych branż (specjalistów ogólnobudowlanych, elektryków, hydraulików, wykonawców dedykowanych mebli i detali). Podane zostają także rekomendowane materiały, których należy użyć do wykonania projektu.


06 Nadzór autorski

Klienci mogą skorzystać też z możliwości nadzoru prac na miejscu budowy. Polega to na sprawdzaniu, czy realizacja jest wykonywana zgodnie z projektem, ustalaniu z wykonawcami szczegółów wykonania, wprowadzaniu ewentualnych zmian projektu, rozwiązywaniu pojawiających się problemów wykonawczych.